Про лабораторію БІОТОПІЯ

Як проміжна платформа, лабораторія БІОТОПІЯ пропонує побачити концепцію БІОТОПІЇ в період між закриттям музею «Людина і природа» та відкриттям нового музею.

Це динамічний експериментальний та виставковий простір на стику науки, мистецтва, дизайну та широкої публіки. Як місце подій та практична майстерня, він також дає уявлення про процес розвитку нового музею.

Маючи майстер-класи, підняті грядки, експериментальну майстерню, змінювані таємничі об’єкти та Pop-Up-виставки, а також міждисциплінарні заходи, він викликає цікавість до тем БІОТОПІЇ та надає інформацію про поточний статус проекту. Ви також можете літати над Баварією за допомогою інтерактивного VR-симулятора польоту птахів Birdly!

Більше про поточну програму та інсайти за лаштунками лабораторії БІОТОПІЯ у наших каналах у соціальних мережах!


VR-симулятор польоту Birdly

Літати як птах

З нашим симулятором польоту віртуальної реальності «Birdly» ви можете літати над найкрасивішими пейзажами Баварії, як орел, відкривати юрський період у ролі птерозавра або пливти кораловим рифом як морська черепаха.

Birdly можна випробувати в робочі години за наявності. Якщо попит високий, можливо, доведеться трохи почекати. Використовуйте цей час, щоб вивчити інші сфери лабораторії BIOTOPIA!

Для того, щоб літати на Birdly, «розмах крил» (від кінчика пальця до кінчика пальця) має бути не менше 1,20 м.

Пригоди

Наразі в лабораторії BIOTOPIA на нашому симуляторі VR Birdly можна випробувати три різні захоплюючі пригоди. На вихідні пропонується лише одна програма. Ви можете дізнатися, коли яка пропозиція діє, нижче в нашому програмному плані.

Про що йдеться?
У «Зануренні на риф» ви, як морська черепаха, пливете через кораловий риф і можете виявити там різних істот. У деяких місцях на рифі стає зрозумілим шкідливий вплив нас, людей, і ви дізнаєтеся, що відбувається, коли наш спосіб життя завдає шкоди навколишньому середовищу.
Про що йдеться?
Ви готові до подорожі в часі? «Політ юрського періоду» призначений не тільки для любителів динозаврів! Промчіться крізь юрський період як птерозавр, повз гігантських довгошиих динозаврів, зустріньте на полюванні небезпечних доісторичних хижаків і відкрийте для себе флору минулого.
Про що йдеться?
Вам завжди хотілося знати, як це — парити над вершинами Альп, як орел? У нашому Берхтесґаден-досвіді ви можете відчути саме це! Політайте між горами над Кенігсзе та досліджуйте ландшафт Берхтесґаденської землі з абсолютно нової точки зору!

Звичайний графік роботи

(У святкові дні та під час шкільних канікул у деяких випадках діє продовжений час роботи)

Доступ до лабораторії БІОТОПІЯ здійснюється через головний вхід до Мюнхенського ботанічного саду. Інформацію про вхідні ціни можна знайти на сайті Ботанічного саду.

На заброньовані майстер-класи вас зустрінуть біля входу в ботанічний сад.

П'ятниця:                            13:00 - 17:00

Субота та неділя:            10:00 - 17:00

Відкрита практична програма спочатку відбуватиметься лише у вихідні та святкові дні. Під час шкільних канікул діє подовжений графік роботи.


Розклад воркшопів українською мовою на лютого 2024 року

Участь безкоштовна

Вівторок, 6 лютого

15.00 Знайти динозавра

Середа, 7 лютого

15.00 Зірки та сузір'я

Вівторок, 13 лютого

14.20 Що кому по зубах?
15.40 Шлях додому

Середа, 14 лютого

14.20 Політ, невже це так складно?
15.40 Зябра чи легені?

Вівторок, 20 лютого

15.00 Таємне життя підземних жителів

Середа, 21 лютого

15.00 Екскурсія до Ботанічного саду

Вівторок, 27 лютого

15.00 Екскурсія до Ботанічного саду

Середа, 28 лютого

15.00 Екскурсія в музей Mensch und Natur


Реєстрація на воркшоп (кількість учасників обмежена)

Якщо ви зацікавлені взяти участь у воркшопі, надішліть нам будь ласка електронного листа з будь-яким текстом на адресу Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein! і ви отримаєте автоматичну відповідь з формами для реєстрації.


Що кому по зубах

Ти те, що ти їсиш

Під час заходу учасники зможуть дослідити колекцію черепів різних видів ссавців. Вони дізнаються цікавинки щодо стратегій харчування цих тварин.  Навчаться визначати, що спільного у людини та інших ссавців, а що відмінне. Учасники створять власну модель щелепи ссавця.

Рекомендовано з 5 років

Хто живе в ставку?

Спокійна поверхня води може містити надзвичайні таємниці

На оточують різноманітні екосистеми. Став — одна із них. Тут мешкають не лише велики рослини та тварини. Ми побачимо мікроскопічний світ водойми. Під час воркшопу учасники спробують себе як справжні дослідники-екологи!

Рекомендовано з 7 років

Код життя

Виділіть ДНК з фруктів

Під час заходу учасники проведуть власне дослідження та виділять з плодів рослин носій спадковості – ДНК. Також зможуть спробувати себе у ролі першовідкривачів просторової структури молекули ДНК – Франклін, Кріка та Вотсона – створити власну модель, яку заберуть із собою на згадку про івент.

Рекомендовано з 10 років


Внутрішнє життя рослин

Чому рослини такі, якими ми їх бачимо?

Рослини - такі різноманітні і цікаві! Чому латаття не тоне у воді? Чому кактус може витримувати довгу посуху? Секрет у внутрішній будові! Протягом воркшопу учасники матимуть можливість зробити власні мікроскопічні препарати, роздивитися та сфотографувати їх під мікроскопом.

Рекомендовано з 10 років

Динозаври посеред нас

Чи справді динозаври вимерли?

На цьому воркшопі участники дізнаються, що птахи це не просто родичи динозаврів, але самі є справжнісінькими диозаврами, що живуть і літають поруч з нами. Також вивчать анатомію птахів і побачать в будові птаха сліди страшних хижаків і велетенських травоїдних динозаврів мезозою.

Рекомендовано з 5 років

Листотіли та паличники: мистецтво ховатися

Допоможи паличнику сховатися у незвичних для нього місцях!

На цьому воркшопі учасники зможуть дізнатися цікаві факти з життя листотілів та паличників, які живуть в нашій лабораторії та познайомитися з ними ближче. Також учасники мають можливість створити малюнок комахи, яка ховається не тільки серед звичного гілля чи листя, але й несподіваних речей, щоб зрозуміти як працює криптичне забарвлення.

Рекомендовано з 6 років


Захопливий світ мохів

Пориньте у світ хижаків та травоїдних розміром менше одного міліметра

На цьому воркшопі учасники зберуть шматочки мохів у ботанічному саду та розглянуть їх під мікроскопом. Також учасники зможуть дізнатися про мікроскопічних тварин, які витримують кип'ятіння та умови відкритого космосу.

Також ми будемо розмальовувати екосистему мохів з різними тваринами, які її населяють.

Рекомендовано з 6 років

Осіння гілочка

Влітку дерева з листям, а взимку без. Цікаво! А чому у ялинки не так?

На воркшопі ми дамо відповіді на питання: чому настає осінь, чому листя жовтіє, куди зникають більшість тварин. Зробимо модель осінньої гілочки.

Рекомендовано з 5 років

Гра у хованки

Хто не сховався, я не винуватий!

Здається в зимовому лісі немає тварин. Та придивіться уважно! На білому долі розсип відбитків ніг! Хто ж тут живе? На воркшопі навчимося розпізнавати тварин за їх слідами.

Рекомендовано з 8 років


Небезпечні, але такі симпатичні!

Не чіпай, бо я отруйний!

На зустрічі поговоримо про отруйні організми: тварин, рослини, гриби. Як упізнати небезпеку? Що робити, якщо зустіч піщла не за планом?

В ході воркшопу учасники також зможуть зробити модель небезпечної тварини.

Рекомендовано з 6 років

Барвистий світ

Жовтий, червоний, синій, зелений...

Світ різнобарвний, такий незбагненний! Чому навколишній світ такий різнобарвний? Бо у складі живих організмів знаходяться різноманітні барвники! В ході воркшопу розглянемо деякі розповсюджені барвники рослин. Завдяки експериментам побачимо, як їх можна використовувати у повсякденному житті

Рекомендовано з 6 років

Як бачать тварини?

Чи дійсно я бачу, те що бачу?

Світ навколо нас є дивовижним, наповненим різними формами та кольорами. А чи так все насправді? Можливо , це тільки ілюзія, яку створює наш мозок. Дізнаємось, чи є різнокольоровим світ тварин та  поговоримо про ілюзії сприйняття. А як світ бачать тварини? Приходьте, будемо розбиратися!


Гриб+водорость=?

Взаємодія породжує нове!

Лишайники — надзвичайні організми, тіло яких складається з грибів та водоростей. Вони є помічниками людини: визначають якість повітря. А деякі є навіть їстівними. Давайте розбиратися!

Таємне життя грибів

Гриби: помічники чи руйнівники?

Гриби - загадкові істоти, їхнє таємне життя не часто попадає в поле нашого зору. Тем не менш , вони відіграють значну роль в існуванні нашої планети. А яке значення мають гриби в житті людини ? Давайте з'ясуємо!


Ми хочемо подякувати фонду BayWa, який робить можливим планування, створення та функціонування лабораторії БІОТОПІЯ за щедру суму фінансування.






Naturkundemuseum Bayern
Botanisches Institut
Menzinger Str. 67
80638 München, Germany

BIOTOPIA Lab:

Phone: +49 (0)89 178 61-411
Email: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

Pressekontakt:

Email: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!

Sonstige Anfragen:

Phone: +49 (0)89 178 61-422
Email: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!


© Naturkundemuseum Bayern

Newsletter